Rookie Camp | Adéla Bočanová: Je super, když se někdo zlepšuje. Třeba i díky mým zkušenostem

Adéla Bočanová: Je super, když se někdo zlepšuje. Třeba i díky mým zkušenostem

Adéla Bočanová je stálicí trenérské sestavy na Rookie Campu, kde už několik let trénuje mladé Rookies v Králově Dvoře. Sympatická útočnice FbŠ Bohemians i české reprezentace si přitom práci se svými mladými následovníky pravidelně užívá.

 

Jak jsi se dostala k florbalu?
K florbalu jsem se dostala přes mojí starší ségru, která začala hrát florbal na gymnáziu. Mně bylo tehdy asi 5 let a florbal se mi moc líbil. K 6. narozeninám jsem dostala svoji první florbalku a vyplňovala jsem přestávky extraligy žen 🙂 A v 8 letech jsem začala hrát v žákyních FbŠ.

 

Co tě na florbalu nejvíc baví?
Baví mě dávat góly a nejen díky nim být užitečná pro tým. Baví mě na něm i emoce po velkých výhrách, ale i prohrách, které k tomu taky patří. V neposlední řadě jsem ráda, že jsem díky florbalu získala spoustu přátel.

 

Co děláš v “civilním ” životě?
Jsem studentkou Fakulty tělesné výchovy a sportu, obor sportovní management. Kromě školy mi jinak veškerý čas zabírá především florbal, mimo hraní trénuji v Bohemce i naše mladé naděje. Poslední dva roky vedu ještě jednou týdně sportovní přípravku pro děti od 3 do 6 let, což mě moc baví 🙂

 

Hraješ celou dobu za Bohemku? Máš nějaké florbalové sny, třeba hrát v zahraničí?
Mým snem je zahrát si jednou finále MS a získat český titul 🙂 Hrát v zahraničí je velké lákadlo, teď je ale prioritou dodělat školu.

 

Hraješ v reprezentaci, jaký je to pocit a třeba rozdíl oproti zápasech v klubu?
Pocit je to super, reprezentovat ČR by měl být pro každého florbalistu sen a cíl a já jsem ráda, že už jsem to mohla zažít ve spoustě zápasech a na spoustě akcí. Rozdíl je to obrovský. Tempo zápasu, technika a připravenost hráček a spoustu dalších věcí je úplně jiných než na české klubové úrovni.

 

Jak tě baví trénování mladých hráčů a hráček?
Trénovat mladé hráče a hráčky mě baví moc. Jsem ráda, když vidím, že se někdo zlepšuje a využívá k tomu i moje zkušenosti, které jsem za celou tu dobu svého působení ve florbale získala.

 

Jak se ti líbí kempy jako Rookie Camp, kde se mohou děti setkat s elitními hráči?
Rookie Camp mám moc ráda. Vždy se nám sejde parta talentovaných a šikovných dětí, pro které je to jedinečná příležitost dobře si celý týden zatrénovat, poznat nové kamarády a hlavně načerpat zkušenosti od elitních hráčů.

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.