Rookie Camp | Honza Krejča: Vzpomínám, jak jsem na Rookie Campu mluvil o svých snech

Honza Krejča: Vzpomínám, jak jsem na Rookie Campu mluvil o svých snech

Honza Krejča

 

Hraješ v áčku Sparty, která vede Superligu, byl to tvůj sen se dostat do mužského týmu?
Dodnes vzpomínám na první den mého posledního Rookie Campu, kde jsme se v rámci hry měli představit a říct, kde se vidíme ve florbale za pár let. Já jsem řekl, že bych si chtěl jednou zahrát za juniorskou reprezentaci a nakouknout do mužského A-týmu… Byl to můj cíl a sen v jednom. Jsem rád, že se mi podařilo obojí, mám bronzovou medaili z MS juniorů a letos začínám 4. sezónu v mužích.

 

Co si pro to musel udělat, abys obstál v konkurenci ostatních hráčů a probojoval se do áčka?
Zlom přišel, když jsem začal nastupovat za juniorskou repre. Na mezinárodní úrovni se hrál rychlejší a tvrdší florbal a bylo potřeba na sobě hodně makat. Což samozřejmě přineslo i své ovoce v superlize. Musím říct, že od té doby jsem začal rád chodit do posilovny. Předtím jsem pomalu nevěděl, jak to tam vypadá :-).

 

Co tě baví na florbale nejvíc?
Těžko říct, florbal je součást mého života už nějakých 12 let, ten sport mě naplňuje. Ale asi důvod, co mě žene dál, i když se třeba nedaří, je ta parta, kterou ve Spartě máme. Nemyslím tím, jen tu aktuální v áčku, ale po celou mojí kariéru.

 

Do jaké chodíš školy? Na jakou práci se chystáš?
Chodím do druháku na VŠE v Praze a do práce se zatím nechystám. Snažím se ve škole vyprofilovat do něčeho konkrétnějšího, ale momentálně nemám vysněnou práci. Zato vím, že bych chtěl jednou studovat nebo pracovat v zahraničí.

 

Jak vzpomínáš na Rookie Camp? Pomohl ti v tvé cestě?
Jak jsem už říkal na začátku rozhovoru, vzpomínám na RC jedině v dobrém. RC se mi líbil v tom, že byl koncipovaný tak, aby se hráči bavili a užívali si prázdnin, ale zároveň je možnost si zatrénovat pod zkušenými trenéry nebo superligovými hráči. Já třeba trénoval pod Radimem Křenkem, který je teď mým spoluhráčem.

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.