Rookie Camp | Honza Krejča: Vzpomínám, jak jsem na Rookie Campu mluvil o svých snech
Rookie Camp | Honza Krejča: Vzpomínám, jak jsem na Rookie Campu mluvil o svých snech
18869
post-template-default,single,single-post,postid-18869,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.2,vc_responsive

Honza Krejča: Vzpomínám, jak jsem na Rookie Campu mluvil o svých snech

Honza Krejča

 

Hraješ v áčku Sparty, která vede Superligu, byl to tvůj sen se dostat do mužského týmu?
Dodnes vzpomínám na první den mého posledního Rookie Campu, kde jsme se v rámci hry měli představit a říct, kde se vidíme ve florbale za pár let. Já jsem řekl, že bych si chtěl jednou zahrát za juniorskou reprezentaci a nakouknout do mužského A-týmu… Byl to můj cíl a sen v jednom. Jsem rád, že se mi podařilo obojí, mám bronzovou medaili z MS juniorů a letos začínám 4. sezónu v mužích.

 

Co si pro to musel udělat, abys obstál v konkurenci ostatních hráčů a probojoval se do áčka?
Zlom přišel, když jsem začal nastupovat za juniorskou repre. Na mezinárodní úrovni se hrál rychlejší a tvrdší florbal a bylo potřeba na sobě hodně makat. Což samozřejmě přineslo i své ovoce v superlize. Musím říct, že od té doby jsem začal rád chodit do posilovny. Předtím jsem pomalu nevěděl, jak to tam vypadá :-).

 

Co tě baví na florbale nejvíc?
Těžko říct, florbal je součást mého života už nějakých 12 let, ten sport mě naplňuje. Ale asi důvod, co mě žene dál, i když se třeba nedaří, je ta parta, kterou ve Spartě máme. Nemyslím tím, jen tu aktuální v áčku, ale po celou mojí kariéru.

 

Do jaké chodíš školy? Na jakou práci se chystáš?
Chodím do druháku na VŠE v Praze a do práce se zatím nechystám. Snažím se ve škole vyprofilovat do něčeho konkrétnějšího, ale momentálně nemám vysněnou práci. Zato vím, že bych chtěl jednou studovat nebo pracovat v zahraničí.

 

Jak vzpomínáš na Rookie Camp? Pomohl ti v tvé cestě?
Jak jsem už říkal na začátku rozhovoru, vzpomínám na RC jedině v dobrém. RC se mi líbil v tom, že byl koncipovaný tak, aby se hráči bavili a užívali si prázdnin, ale zároveň je možnost si zatrénovat pod zkušenými trenéry nebo superligovými hráči. Já třeba trénoval pod Radimem Křenkem, který je teď mým spoluhráčem.

 

 

No Comments

Post A Comment