Karolína Klubalová: Extraliga žen? Už od mala jeden z mých cílů a těším se!

Další ročník Floorball Rookie Campu se nezadržitelně blíží a abychom si zkrátili čekání, přineseme vám sérii rozhovorů s hráčkami a hráči, kteří jsou s naším kempem spojeni. Dnes začínáme jedním z největších talentů českého ženského florbalu, stříbrnou medailistkou z MS juniorek a oporou juniorek Liberce Karolínou Klubalovou.

.

.

Musím se vrátit ještě na loňský Rookie Camp, v jehož průběhu jsme se dozvěděli, že si zahraješ na MS juniorek. Jaký to byl tehdy pocit?

Když jsem obdržela zprávu od trenéra, sama jsem tomu nemohla uvěřit a přečetla jsem si ji několikrát, ale i tak to bylo k neuvěření. Vypukla ve mně taková lavina štěstí. Nepopsatelný pocit.

.

Na MS jsi byla věkově benjamínkem (Karolína byla nejmladší členkou týmu a může startovat i na dalším MS, pozn. redakce), ale na hřišti to rozhodně neplatilo. Čekala jsi, že bys mohla mít v týmu až tak důležitou roli?

Nečekala jsem, že dostanu až tolik prostoru. Byla jsem za to velice ráda a snažila jsem se ho maximálně využít v prospěch našeho týmu.

.

I díky tvé fantastické asistenci při power play jste porazily Švýcarky a prošly přes nájezdy do finále. V něm jste naopak po nájezdech podlehly Švédkám. Jaké bylo prožít takový emocionální uragán se dvěma různými konci ve dvou dnech?

Bylo to dost šílené, ale to ke sportu prostě patří, taková horská dráha emocí.

.

Na nájezdy jsi nešla, ale my z Rookie Campu víme, že je umíš. Nelákala tě možnost zapojit se do rozstřelu?

Samozřejmě mě to lákalo, i některé holky se mě ptaly, ale tak trochu mě převládl strach a řekla jsem, že to přenechám zkušenějším hračkám.

.

Ty jsi členkou i aktuální reprezentace juniorek. Jste samozřejmě na začátku cyklu, ale jak silný bude tenhle tým. Můžeme se těšit na další medaili?

Myslím si, že tento cyklus je velice silný hlavně kolektivně, protože s holkama jsme vpodstatě prošly všechny dorostenecké kempy společně. Věřím, že tento tým má na to dojít si pro medaili, jako předchozí cyklus.

.

Jakožto ročník narození 2006 nemůžeš letos hrát Extraligu žen, takže řádíš v lize juniorek. Nebyl ve hře třeba přesun do zahraničí, kdy bys nejvyšší soutěž hrát mohla?

Přemýšlela jsem nad tím, ale už jen kvůli škole a mému věku, jsme se s rodiči rozhodli, že zatím zůstanu v Česku.

.

V nadcházející sezoně už tě nejvyšší soutěž nemine. Jak se na to těšíš?

Samozřejmě, že se na to těším, už od mala, je to jeden z mých cílů.

.

Asi nám to neřekneš, ale bude to v dresu Liberce? Nabídky z ostatních klubů jistě můžeš přehazovat vidlemi.

Zatím jsem moc neřešila, co a jak v příští sezóně, spíše se teď snažím soustředit na play off.

.

Na závěr se nemohu nezeptat na Rookie Camp. Co pro tebe znamená a proč bys ho doporučila svým následovníkům?

Rookie Camp beru jako super přínos nejen florbalových aktivit, ale i mnoho her na odreagovaní. Taky určitě spousty srandy a nových přátel.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.