Karolína Mezerová: Velké výzvy se blíží

V červnu se Karolína Mezerová zúčastní soustředění reprezentace juniorek. Tou dobou to bude více než 7 měsíců od posledního zápasu, který odehrála. Stejně jako stovkám jejích vrstevníků přibrzdil Covid kariéru v možná nejhorším momentu. Čekají jí totiž velké výzvy.

Ahoj Kájo, svůj poslední soutěžní zápas jsi sehrála v říjnu. Vzpomínáš si na něj ještě?

Sice je to už déle, ale na zápasy si ještě matně vzpomínám. Sehrály jsme zápas s Mladou Boleslaví, který jsme jasně vyhrály. Druhý zápas s Tatranem byl vyrovnanější ale nakonec jsme těsně prohrály.

Jak si těch dalších šest měsíců trávila?

Trávila jsem hodně času hlavně u školy. Byla to opravdu dlouhá doba. Od klubu jsme dostávali individuální tréninky nebo jsme je společně strávili on-line. Nakonec jsme to vydrželi a teď už konečně můžeme trénovat v hale!

Vím, že jsi v minulosti měla problémy se zraněními. Využila jsi alespoň letošek k úplnému doléčení?

Ano. Volný čas jsem využila ke kompenzačnímu cvičení, abych do budoucna předešla případnému opakovanému zranění kotníku, které mě poslední dva roky trápilo. Díky tomu, že jsem měla více času na sebe se cítím po zdravotní stránce o mnoho lépe.

Jak se těšíš na nadcházející reprezentační akci?

Moc se těším na holky z ostatních týmů. Doufám, že si ty tři dny užijeme a pořádně zatrénujeme. Snad rychle doženu holky, co měly možnost si zahrát Extraligu.

Vrcholem pro tvůj ročník 2004 by mělo být MS juniorek na Novém Zélandu. To by asi byla hodně zajímavá zkušenost?

Určitě byla. Momentálně je to pro mě s Extraligou největší motivace na sobě pracovat a podávat co nejlepší maximální výkon, aby mé výsledky byly co nejlepší.

V příští sezóně můžeš konečně zasáhnout do Extraligy žen. Jak se na tuhle výzvu těšíš?

Budu ráda za každé střídáni a minutu strávenou na hřišti. První sezóna v Extralize bude pro mne hlavně o získávání zkušeností v dospělém florbalu.

Bohemka v posledních letech padá tabulkou, navíc ztratila svou kapitánku. Na druhou stranu o to větší šanci dostanou mladé hráčky. Vnímáš to jako ideální podmínky pro start?

Poslední dvě sezóny nejsou vzhledem ke covidové situaci moc dobré. Pokud dostanu příležitost, budu se snažit být týmu co nejvíce prospěšná.

Pojďme k Rookie Campu. Kolikrát už si s námi jela?

Já už ani nevím, kolikrát jsem na Rookie Campu byla, ale myslím, že jsem byla celkem šestkrát. Mrzí mě, že jsem minulý rok byla naposledy, protože je to úžasný kemp. Ukáže vám, jak na sobě pracovat a zlepšit se ve florbalových dovednostech a nejen to. Člověk si najde spoustu kamarádů, se kterými se pak potkává v sezóně či na turnajích.

Co pro tebe po takové době Rookie Camp znamená?

Florbal, zábava, skvělá parta nejen nás hráčů, ale i trenérů. Pro mě jednoznačně nejlepší florbalová akce mimo sezónu a Rookie Camp pro mne hodně znamená.

Mnoho dlouholetých účastníků se následně zařadilo mezi trenéry. Lákala by tě tahle cesta?

To je jasný, že by mě lákalo být na Rokáči jako trenérka, když se nemůžu účastnit jako hráčka!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.