Rookie Camp | Viki Karasová se chystá na semifinále. Rookie Camp mě nakopl, říká

Viki Karasová se chystá na semifinále. Rookie Camp mě nakopl, říká

V roce červenci 2016 přijela na Rookie Camp dívka z Nového Jičína, která měla sen stát se elitní florbalovou brankářkou. Tehdy nosila dres Frýdku-Místku. V květnu 2021 se Viktorie Karasová chystá na semifinále Extraligy žen, ve kterém bude strážit branku Vítkovic, které jsou největším favoritem soutěže. K tomu je členkou reprezentace juniorek, která bude na odloženém mistrovství útočit na medaili. Sny se zkrátka mohou plnit. 

Ahoj Viki, jak se těšíš na semifinále Extraligy?

Těším se moc. Je to moje první sezóna v extralize žen, a ještě v takové pozici, takže těšení je opravdu obrovské.

Vybraly jste si Ostravu, což je velká výzva. Byla to jednoznačná volba?

Určitě bych neřekla, že jednoznačná, ale hodně z nás se přiklánělo právě k souboji s Ostravou. Věříme, že to bude velmi kvalitní série a pro fanoušky zajímavá podívaná.

V průběhu sezóny se zranila Nikola Příleská a Vítkovice vsadily na tebe. Jaký to byl pocit?

Je to něco, co jsem si před sezónou nedokázala představit. Samozřejmě si této důvěry neskutečně vážím a chci ukázat, co ve mně je a pomoc tak týmu k vysněnému titulu.

Změní se myšlení brankáře hodně, když se posune do role jedničky?

Ze začátku to pro mě bylo těžší, nikdo nečekal, že se něco takového stane, ale člověk na to musí být připravený a jelikož se to stalo v půlce sezóny musela jsem se s tím porvat co nejlépe a nejrychleji. Naštěstí mi holky v týmu, trenéři i Nikol sama věří, že to zvládnu, což mi dost pomohlo. Ale ano, myšlení se dost změnilo, když jsem se dostala do pozice jedničky.

Letošní ročník Extraligy je hodně specifický. Jak sis zvykla na testování a další nezbytná omezení?

Testování je občas nepříjemné, ale už to beru jako samozřejmost k tomu, abychom mohly hrát zápasy. Tříměsíční pauza byla taky nepříjemná, ale asi nejhorší na této sezóně je to, že se hraje bez diváků na halách, sice to vedlo k vylepšení přenosu zápasů, ale to fanoušky na hale nenahradí.

Pojďme k Rookie Campu. Jak na něj vzpomínáš?

Vzpomínám na něj opravdu ráda a často, jelikož logo Rookie Campu mám vzadu na helmě a díky tomu vzpomínám na všechny zážitky, co jsem zde zažila. Kromě zážitků jsem se zde naučila všechny základy, dostala jsem se díky tomu do Vítkovic a troufám si říct, že Rookie Camp, a přístup všech trenérů zde, mě nakopl na mé cestě za splněným snem.

Vzhledem k poloze našich destinací k nám nejezdí až tolik moravských hráčů a hráček. Proč sis vybrala právě náš kemp a jela přes celou republiku?

Vzpomínám si, že jsem jednoho prosincového dne brouzdala na YouTube a snažila se najit nějaké videa a rady pro florbalové brankáře. Nikde nic nebylo a najednou mi vyskočila video pozvánka na RC. Na webu jsem si zjistila potřebné informace a o vánočním večeru jsem to vytáhla na rodiče. Naštěstí oni sami to využili jako možnost prozkoumat Českou republiku a vyrazili tak se mnou do Králova Dvora. Jednou bych se tam ráda vrátila.

Jsi také členkou reprezentace juniorek, která čeká na několikrát odložené MS. Jak vnímáš tuto situaci?

Je to opravdu těžké. MS se už třikrát odkládalo a občas je těžší udržet si pozitivní myšlenky. Ale všechny doufáme, že se MS nakonec uskuteční a my tak budeme moc ukázat co v nás je.

Juniorská reprezentace vypadá hodně silně, můžeme se tedy těšit na další českou medaili?

Já věřím, že ano. Je to náš cíl, probojovat se co nejdál a, jak už jsem řekla, ukázat, co v nás je. Spousta z holek už sbírá zkušenosti v ženské extralize a jsou základními kameny svých týmů, proto věřím že tenhle tým má velkou naději na to nejvyšší umístění!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.