Karolína Lískovcová: Finále MS jsme měli na dosah ruky

Karolína Lískovcová patří k největším talentům českého ženského florbalu. Mnohokrát se zúčastnila Rookie Campu a v posledních letech s sebou brala i svou mladší sestru Dominiku. Letos už s námi nepojede. Chystá se totiž na svou první extraligovou sezonu. Do které vstoupí jako medailistka z MS. I o tom jsme si samozřejmě povídali.

.

Ahoj Kájo,

poměrně čerstvě jsi bronzovou medailistkou z MS juniorek. Jak to zní?

Zní to samozřejmě skvěle. Kdyby mi to někdo před rokem řekl, nevěřila bych tomu.

.

Každá medaile je bezesporu úspěch, ale nebudeme si nalhávat, že očekávání veřejnosti i vás samotných byla asi vyšší. Je to tak?

Je to tak. Na mistrovství jsme odjížděli s nejvyššími cíli. Byli jsme si vědomi sílou našeho kádru a dlouhé cesty, kterou jsme společně ušli. O to více nás semifinálová prohra bolí.

.

Říká se, že zápas o bronz po semifinálové prohře je extrémně složitý z hlediska psychiky. Jaká byla nálada před medailovým zápasem?

Myslím si, že to pro nás byla nejtěžší chvíle na mistrovství. Finále jsme měli na dosah ruky a nebojím se říct, že jsme v zápase byli lepším týmem. Večer po semifinále jsme si s holka sedly, rozebraly prohru s Finskem a naladily se na zápas o bronz. Druhý den jsme v hlavě měly jen výhru, pro kterou jsme si došly.

.

Ty jsi byla benjamínkem týmu, přesto si měla poměrně výraznou roli. Jak sis to užívala?

Být benjamínkem nikdy není lehké. Hodně holek už mělo zkušenosti z Extraligy, kterou já ještě hrát nemohla. Chtěla jsem ukázat, že jsem si své místo v týmu zasloužila. Jsem ráda, že jsem dostala šanci a důvěru trenérů.

.

Jsi ročník 2007, takže budeš mít možnost i druhého startu na juniorském šampionátu. Bude tahle zkušenost velkou výhodou?

Nerada bych předbíhala něco, co ještě není jisté. Ale pokud by se povedla nominace i na další mistrovství, věřím, že by to výhoda byla. Alespoň po té psychické stránce. Někdo to zlato už přivézt musí. 

.

Teď je před tebou úplně nová kapitola. Budeš moci okusit ženskou Extraligu. Jak se na to těšíš a připravuješ?

Na Chodově je hodně holek, co si zaslouží v A týmu hrát, proto nebude vůbec jednoduché si tam své místo uhrát a udržet. Udělám pro to maximum, abych už letos mohla poprvé okusit nejvyšší českou ligu. Moc se na to těším.

.

No a na závěr ještě k Rookie Campu. Co kdybys nám přivezla ukázat medaili?

Moc ráda!

.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.