O kempu

Rookie Camp spojuje zábavu a špičkový trénink vedený nejlepšími florbalisty u nás. Jet s námi může každý.

Rookie Camp je týdenní tréninkové soustředění pro pro kluky i holky (ročníky 2007-14). První ročník proběhl velmi úspěšně v roce 2011, v roce 2024 se tak bude konat už počtrnácté.

Letní Rookie Camp je týden totálně nabitý florbalem, během kterého mladí Rookies z celé republiky denně trénují jak v hale, tak venku. Rookie Camp je pro všechny kluky i holky unikátním místem, kde se mohou setkat s těmi největšími florbalovými hvězdami. Rookie Camp ale není jen o tréninku. Na kempy pravidelně zveme sportovce z jiných odvětví, aby se s námi podělili o své zkušenosti, třeba hokejisty z NHL nebo olympijské šampiony. Celý týden probíhají soutěže, autogramiády a mnoho dalších akcí! Zatrénovali si s námi i několikanásobní mistři světa Martin Östholm (Švédsko) nebo Jani Kukkola (Finsko).

Jak trénujeme

Naším hlavním cílem při pořádání akcí pro mladé florbalisty je špičková kvalita sportovního tréninku. Náplň jednotlivých akcí je plánována dlouho dopředu tak, aby byla dokonale vyvážená pro hráče dané věkové a výkonnostní kategorie. V našich tréninkových programech předáváme účastníkům ty nejlepší florbalové znalosti a zkušenosti, zároveň v nich pěstujeme obecnou sportovní všestrannost.

Ti nejlepší z nejlepších

Rookie Camp je pečlivě naplánován tak, aby byl opravdu co nejvíce nabitý florbalem. I proto na naše kempy jezdí také televizní štáby České televize, TV Nova, nebo se objevujeme v novinách. Na našich kempech se pravidelně ukazují čeští reprezentanti: Matěj Jendřišák, Tom Ondrušek nebo Patrik Dóža. V roce 2013 přijali naše pozvání na kemp i švédští hráči z elitního klubu Pixbo Alexander Andersson a Martin Östholm, v roce 2018 přijel top střelec švédské ligy SSL Max Wahlgren, v roce 2019 pak čtyřnásobný mistr světa Jani Kukkola.

Nejlepší čeští hráči samozřejmě přijedou na naše kempy i v létě 2024.

Stoprocentní zázemí

RADOTÍN – V roce 2024 Rookie Camp už posedmé zavítá do Radotína v Praze, kde na nás čeká špičkový sportovní areál čítající kromě haly hned několik venkovních sportovišť nebo koupaliště. Ubytování je zajištěno v přilehlé škole.

ZRUČ NAD SÁZAVOU – Ve Zruči nad Sázavou pořádáme Rookie Camp od roku 2020 a moc rádi se sem vracíme. Máme tam k dispozici rozsáhlý sportovní areál v jehož objektu se nachází i škola, kde jsme ubytovaní.

Doprava do místa je vždy individuální. Více informací o destinacích se dozvíte v sekci Pro rodiče.

Rookie Camp chce být nejlepší a tvrdě na tom pracuje. 98% jeho účastníků v závěrečném dotazníku uvedlo, že se rozhodně chce příští rok vrátit.