Andrea Břeská: Málé cíle nemáme, uděláme pro to maximum!

Je odchovankyní Sparty a přes Tigers se dostala až na Chodov. V uplynulém týdnu se svým týmem postoupila do Superfinále a před pár dny ji trenéři vybrali na květnové MS juniorek. Věčně usměvavá Andy Břeská patří k největším talentům českého ženského florbalu a v následujícím rozhovoru promluví o Superfinále, šampionátu i svých vzpomínkách na Rookie Camp.

.

Poslední týden samé skvělé zprávy. Postup do Superfinále a nominace na MS. Mohlo by to být ještě lepší?

Z obou událostí jsem měla obrovskou radost. O účasti na podobných akcích sním už od dětství. Rozhodující ovšem bude, jak Superfinále i MS dopadnou. Pak teprve bude prostor pro oslavy.

.

Už v neděli tě čeká první Superfinále v kariéře. Jsi nervózní nebo se naopak těšíš?

Zatím se jen moc těším, ale počítám s tím, že se nervozita může dostavit.

.

Na ženský zápas se očekává přes 10 tisíc fanoušků. Dovedeš si vůbec představit, jaké je to stát dole na hřišti a rozhlížet se po aréně?

Na atmosféru O2 arény jsem velmi zvědavá. Zatím jsem na žádné větší akci okolí moc nevnímala a vše si uvědomovala až zpětně. Nevím ale, jestli se to dá se Superfinále srovnávat.

.

Vítkovice jste letos dvakrát porazili. To vám asi může dostat sebevědomí?

Myslím, že nám výhry v základní části rozhodně prospěly, tohle ale bude jiný zápas. Jdeme do něj s pokorou a s odhodláním odvést maximální výkon.

.

Navíc máte za sebou vítězné finále poháru a sedmizápasovou semifinálovou sérii. To je asi taky pořádná porce zkušeností, které se mohou hodit.

Máme stále mladý kádr a každá zkušenost navíc se hodí. Napínavá série s Tatranem byla možná to nejlepší, co se nám mohlo přihodit. V kabině jsme si vyjasnili důležité věci a o motivaci také není nouze. 

.

Pojďme k reprezentaci. Celý cyklus jsi byla stálou členkou kádru a nominace asi nebyla překvapením. Přesto se zeptám, jaký to byl pocit, když byla nominace oznámena?

Nominaci jsem s napětím očekávala i přes to, že jsem z předchozích kempů cítila důvěru. Když byla oznámena oficiálně, tak jsem měla velkou radost.

.

Vaše výsledky z posledních dvou let dávají velké naděje. Přivezete nám první ženské zlato?

S žádným menším cílem tam nejedeme a uděláme pro to maximum.

.

No a když to všechno klapne, přijela bys nám svoje trofeje ukázat na Rookie Camp?

Když bude co ukazovat, tak přijedu velmi ráda.

.

Poslední otázka tradičně míří k účastem na Rookie Campu. Ty jsi byla mnohokrát, jak na to vzpomínáš?

Na Rookie camp mám samé krásné vzpomínky, byla to zábava a poznala jsem tam skvělé lidi.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.