Andy Břeská: Mé sny? Tituly a zahraniční angažmá

Andrea Břeská patřila v posledních letech k tradičnímu inventáři mezi účastníky Rookie Campu. Talentovaná útočnice začínala s florbalem ve Spartě, dalším krokem byl přestup do Tigers a na startu letošní sezony se přesunula na Chodov. Tam se svou produktivitou podílí na výborných výkonech dorostenek i juniorek, proto právem pošilhává po juniorské reprezentaci i nejvyšší ženské soutěži. I o tom jsme si s Andy povídali.

Patříš k tradičním účastníkům Rookie Campu. Kolikrát si s námi vůbec byla?
To jsi mě trochu zaskočil, ale myslím, že jsem byla pětkrát.

Na co nejvíc vzpomínáš?
Vzpomínek mám opravdu hodně a je těžké vyzdvihnout jednu. Z mých dětských let mezi ně určitě patří setkání s hokejistou Gudasem, ale vždycky to byla hlavně velká zábava a líbilo se mi být mezi lidmi, kteří milují florbal stejně jako já.

Na začátku sezony jsi se přesunula z kunratického Startu do Chodova. Jak tento krok hodnotíš zpětně?
Tento krok hodnotím kladně. Máme silný tým plný holek, které mají podobné cíle i přístup, skvělé trenéry i zázemí a cítím se zde skvěle. Oba týmy mám moc ráda, ale myslím, že momentálně byl pro mě přestup na Chodov jednoznačně krok vpřed.

Soudě podle statistik prožíváš skvělou sezonu. Věkem patříš mezi dorostenky, přesto se držíš v elitní desítce bodování. Jak jsi se svými výkony spokojená?
Jsem moc ráda, že se daří mě i celému týmu, ale vždycky je co zlepšovat.

Příští rok se ti otevřou brány extraligy žen. Je to něco k čemu se upínáš?
Ačkoliv se k ničemu neupínám, spíše se snažím neustále se zlepšovat a co nejlépe na sobě pracovat, tak je to samozřejmě motivace.

Už sis vyzkoušela nějaké tréninky s chodovskými ženami?
Po boku chodovských žen jsem zatím trénovala spíše příležitostně (tréninky o svátcích, reprezentační pauzy), ale i tak to byla zkušenost, za kterou jsem byla hrozně ráda.

Ročníky 2003 a 2004 by mělo v květnu čekat MS juniorek a pak už se reprezentace otevře ročníku 2005. Je to něco, co ti běží hlavou?
Jednoznačně! Cítím to tak, že pro sportovce je reprezentovat svou zemi ta největší pocta.

Extraliga, reprezentace juniorek… a jaké jsou tvé další florbalové sny a touhy?
V nejbližší budoucnosti vyhrát titul v dorostenkách i juniorkách, o extralize a reprezentaci jsme se už bavili, a od dětství je to i nějaké zahraniční angažmá, ale předtím mě ještě čeká dlouhá cesta a velký kus práce.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.