Eliška Svrčková: Nabídka od Bohemky? To se neodmítá

Eliška Svrčková je mnohonásobnou účastnicí Rookie Campu. Ve Zruči nad Sázavou v posledních letech trávila začátek léta i s řadou současných spoluhráček z juniorské reprezentace. Kromě boje o nominaci na květnové MS si také buduje pozici v Extralize žen. Hned ve své první sezoně mezi dospělými převzala pozici jedničky Bohemians.

.

Ahoj Eli, 

absolvuješ svou první sezónu mezi dospělými. Jak vnímá brankářka rozdíl mezi ženskou a juniorskou soutěží?

Jsem moc ráda za příležitost, kterou jsem v Bohemce dostala. Je to pro mě jeden ze splněných cílů, v mojí florbalové kariéře. Odchytala jsem spoustu kvalitních zápasů v juniorských soutěžích a musím říct, že extraliga žen je opravdu velký výkonnostní skok. S respektem sbírám nové zkušenosti a jsem vděčná za tuto možnost, protože už teď vnímám od minulé sezony velký posun. 

.

Před letošní sezonou jsi změnila dres a přestoupila do Bohemky. Byla právě vidina Extraligy tím hlavním důvodem?

Ano, určitě to byla nabídka ženské Extraligy. Když nevyšel postup bleků do extraligy, přemýšlela jsem, co dál, především kvůli své budoucnosti. V blecích totiž nebylo zrovna málo gólmanek. Proto když jsem dostala nabídku od Bohemky, že by mě chtěli hlavně do žen a zároveň bych mohla chytat i juniorky, bylo mi jasné, že se taková nabídka neodmítá. Ráda jsem nabídku přijala. A teď, s odstupem času, jsem velmi spokojená se svým rozhodnutím. 

.

Jsi také členkou reprezentace juniorek. Na jaký level bys zařadila zápasy národního týmu?

Kvalita tréninků i zápasů je opravdu na velmi vysokém levelu. Velká část holek z výběru hraje ženskou extraligu, takže není, čemu se divit. Máme za sebou celou řadu soustředění a odehraných zápasů se zahraničními týmy a myslím že i velmi slušné výsledky. Věřím, že budeme velmi nepříjemným soupeřem. 

.

Pojďme ještě na začátek. Je to sice tisíckrát omletá otázka, ale jak se vůbec stane, že malá Eliška skončí v brance? Nikdy tě nalákalo dávat góly?

Už od mala se chodím dívat na hokej a vždy mě nejvíc zajímali hokejoví gólmani, Nedokážu říct čím to je, ale vždycky mě to táhlo do brány. Když jsme se v mých 10 letech přestěhovali z Prahy kousek od Staré Boleslavi, kde byl ve škole florbalový tým Falcon, tak jsem to prvně zkusila s florbalkou v ruce. Zahrála jsem si pár zápasů, dokonce jsem občas dala i nějaký gól, ale nebylo to ono, tak jsem hned na prvním soustředění šla za trenérem s prosbou, jestli si to můžu zkusit v bráně. A od té doby je ze mě sněhulák. 

.

V průběhu mládežnické kariéry si chytala i v soutěžích kluků. Jak tohle vnímáš? Je to velká pomoc v rozvoji?

Můj první florbalový klub Falcon byl právě pouze klučičí, takže jsem několik let chytala jenom s klukama. Pak pár let střídavě s holkama i klukama. Teprve letošní sezónu poprvé chytám jenom s holkama. Takže velkou část svojí probíhající kariéry jsem si zahrála
s klukama a rozhodně jsem se díky tomu hodně naučila. Kluci Vás nešetří a obzvlášť když se mi dařilo, nikdy mi nic neodpustili. Ráda na ty zápasy vzpomínám a vždycky pro mě budou jedny z nejdůležitějších v mém florbalovém životě. 

.

Jak jsme již naťukli, tak jsi členkou reprezentace juniorek. Jestli jsem dobře počítal, tak v širším kádru je hned 8 hráček, které s tebou jezdili na Rookie Camp. Vnímáš jako výhodu, že se znáte i odjinud než ze vzájemných zápasů či výběrů?

Nevím, jestli se tomu dá řikat výhoda, ale určitě je příjemné znát se s holkama i jinak než jen z hřiště, kde jsou pro vás soupeřem. Je fajn, že se pak potkáváme jako kámošky i na hřišti a nejen jako soupeřky. 

.

Na Rookie Campu jsi byla mnohokrát. Na co nejraději vzpomínáš?

.

Těžko vybrat něco konkrétního. Rozhodně mě potěšilo, když jsem vyhrála mezi klukama i holkama nejlepšího brankáře. Na každém kempu jsem poznala spoustu nových lidí a užila si hromadu florbalových zážitků. Vím, že se mi nikdy nechtělo domů a ráda na kempy vzpomínám. 

.

Doporučila bys nás i svým nástupkyním?

Určitě ano. Kemp není jenom o makání, ale také o zábavě. Člověk se má sportem bavit, takže tak to má být. Z kempu jsem si vždycky odvážela spoustu nových zkušeností a zážitků. 

.

A může se stát, že bys třeba jednou na Rookie Campu předávala své zkušenosti dalším brankářům a brankařkám?

Určitě je to výzva. Byla by to pro mě čest a ráda o tom budu uvažovat, když dostanu nabídku. Třeba to někdy vyjde. 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.