Filip Pačes: Můj cíl je dostat se do náchodského A-týmu

Nejspíš nikdy nepřetáhne přes hlavu reprezentační dres, třeba ani nebude hrát Superligu. Přesto si zaslouží prostor na naších stránkách. Filip Pačes patří k tradičním účastníkům Rookie Campu, a především k těm nejpopulárnějším. Turnusy ve Zruči si bez něj členové RC Teamu i Rookies těžko dovedou představit.

.

Ahoj Páče, 

v rámci královehradeckého kraje jsi před sezonou přestoupil do Náchoda. Jak jsi s tímto krokem spokojen?

Ahoj, díky moc za pozvání! Přestup do Náchoda hodnotím velice pozitivně, dostal jsem možnost si zahrát nejvyšší dorosteneckou soutěž, což je oproti 2. lize u nás v regionu celkem velký skok.

.

Hraješ dorosteneckou i juniorskou soutěž. Kde vidíš svůj florbalový strop? Kam bys to chtěl dotáhnout?

Při příchodu do Náchoda jsem ani nepočítal s tím, že bych si juniorskou soutěž mohl zahrát, beru to jako obrovskou možnost hrát proti těm nejlepším, a tak trochu to beru jako svůj pomyslný strop. Můj cíl je se asi dostat do náchodského A-týmu, ale na to je podle mě času dost a je přede mnou ještě velký kus práce.

.

Za 6 účastí na Rookie Campu jsi prošel slušným florbalovým vývojem. Jak ty sám to vnímáš?

Určitě! Když si uvědomím, jak schopný florbalově i fyzicky jsem přijel na první Rookie Camp v roce 2018 a jak jsem na tom teď, vidím v tom celkem velký pokrok i co se týče toho, kde teď hraju a na jaké úrovni.

.

Patříš k účastníkům s největším počtem absolvovaných kempů. Vnímáš, že už jsi takový inventář turnusů ve Zruči nad Sázavou?

Jak v čem asi. Určitě vnímám, že mě většina účastníků zná, ale nějak moc to neřeším.

.

Zároveň rozhodně patříš mezi největší oblíbence trenérů, kteří tě většinou znají už od prcka. Těší tě, že sis vybudoval takovou pozici?

Určitě ano. Je to jedna věcí, která mě těší nejvíc. Jsem za ni rád a je super vidět, jak se chování trenérů během těch let mění.

.

Jak se vůbec kluk ze Svobody nad Úpou hrající za Trutnov dostane na Rookie Camp? Pokud si to tedy pamatuješ?

Pamatuji, před létem jsme s rodiči hledali nějaký florbalový tábor a narazili jsme na Rookie Camp, a tak nějak ta tradice vznikla.

.

V průběhu těch let jsi se potkal i s řadou budoucích reprezentantů a hvězd. Na koho nejvíc vzpomínáš?

Ze začátku jsem to zas tolik nevnímal, ale vybavuju si Karla Hodíka, který teď jezdí i jako trenér. Teď poslední roky také jezdí hodně juniorských reprezentantů/reprezentantek, kteří ale většinou také patří mezi dlouholeté účastníky a účastnice.

.

Asi bude těžké vzpomenout na nějaký konkrétní moment, ale přesto se zeptám. Máš nějakou chvilku, která ti za ty roky speciálně utkvěla v paměti?

Hodně vzpomínám na Rookie Camp, kam přijel Max Wahlgren a rok později přijel Jani Kukkola. Hodně taky vzpomínám na Rookie Camp během coronaviru, ten jsme si i přes dané omezení užili naplno!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.