Karel Petrák: Komentátoři si nás s bráchou pletou

Mnohokrát se Rookie Campu zúčastnil jako velká naděje Panthers. V posledních dvou ročnících už pálí v dresu superligových Bohemians a zařadil se mezi nejnebezpečnější hráče nejvyšší soutěže. Tentokrát jsme vyzpovídali Karla Petráka.

.

Před pár dny pro vás skončila sezony, která byla pro Bohemku vpravdě historická. Jak na ni budeš zpětně vzpomínat?

Budu na ni vzpomínat se smíšenými pocity. Na jednu stranu jsme vyhráli pohár a měli historicky nejúspěšnější sezonu Bohemians, ale na druhou jsme měli reálnou šanci se dostat až do Superfinále, kterou jsme promarnili. I přesto si myslím, že jsme udělali velký pokrok a vytvořili skvělý kolektiv, ve kterém byla radost trénovat. 

.

I díky tvému příspěvku jste vyhráli pohárovou soutěž a poprvé jste přešli čtvrtfinále. Co chybělo, abyste zvládli i semifinále? 

Celkově ta série byla v každém zápase vyrovnaná a ve většině zápasů se skóre drželo na rozdíl jedné branky. Rozhodujícím faktorem byly naše časté výpadky. Především ve třetích třetinách jsme byli nepozorní a Vítkovice toho ihned využily. Dali jsme jim až moc prostoru a pak už jsme se nedokázali dostat zpátky do zápasu. Nejvíce to bylo poznat ve 4. zápase, kdy jsme za stavu 5:1 po druhé třetině nedokázali znovu skórovat a nechali jsme Vítkovice vyrovnat. 

.

Před sezonou k vám přestoupil i tvůj brácha. Jak velkou roli jsi hrál v přestupu?

Myslím si, že díky mně měl Jára lepší náhled do týmu a to mu možná pomohlo se nakonec rozhodnout. Ve výběru jsem ho jinak nechtěl moc ovlivňovat, aby si vybíral podle toho, co bude nejlepší pro něj. Nakonec si stejně vybral Bohemku, protože tady znal i další kluky z týmu a líbil se mu její herní projev.

.

Zajímavostí je, že s bráchou hrajete na stejném postu a jste pro sebe přímou konkurencí. Probíhá mezi vámi špičkování a hecování? 

Protože tak hrajeme skoro celý život, už se tolik nehecujeme. Pomalu ve všech mládežnických kategoriích jsme hráli za sebou na stejném postu, takže jsme na to zvyklí. Víme, co od toho druhého očekávat, takže se občas pošťuchujeme, když se jednomu z nás nedaří. Letos je ale zábava poslouchat komentátory, kteří si nás kvůli tomu často pletou.

.

Dva superligové ročníky a 55 branek. Co bude dál? Nepřemýšlíš třeba o zahraničí?

Zatím jsem moc do budoucna nenahlížel. Nejprve chci dostudovat a až potom budu přemýšlet o tom, jakým směrem bude moje florbalová kariéra pokračovat dál, takže si nechávám všechna dvířka otevřená. 

.

A poslední tradiční otázka pro všechny. Jak vzpomínáš na Rookie Camp a co pro tebe znamenal v kariéře.

Na Rookie Camp se vždy krásně vzpomíná. Potkal jsem tam mnoho lidí, které vídám dodnes ať už na zápasech nebo mimo ně. Zároveň mi pomohl ukázat, v čem jsem měl nedostatky a jak na jejich odstranění pracovat. Jsem moc rád, že jsem na Rookie Camp jel a určitě doporučuju každému.

.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.