Marek Beneš: Jdeme si pro treble, to je jasné!

Marek Beneš. Dnes jedna z největších hvězd světového florbalu. Kapitán vítěze Champions Cupu a dle švédského magazínu Innenandymagazinet 6. nejlepší hráč světa. Ale víte, že dnešní klíčový hráč Tatranu Střešovice navštívil v roce 2011 vůbec první ročník Rookie Campu? I o tom jsme si povídali.

.

Ahoj Beny,

s Tatranem jsi zažil i časy přerodu, kdy jste na Superfinále nemohli pomýšlet. Bylo o to větší zadostiučinění vrátit titul do Střešovic?

Určitě. Zhruba polovina týmu si tyto sezóny zažila a velmi dobře si je pamatuje. O to je to teď zejména pro nás sladší.

.

Loňská sezóna byla z vašeho pohledu neuvěřitelná. Vyhrát všechny zápasy základní části se pravděpodobně už nikomu nepodaří. Jak moc si zpětně toho rekordu vážíš?

Samozřejmě stejně více vzpomínám na titul, protože byl opravdu po dlouhé době, ale tenhle rekord bude podle mě doceňovaný opravdu až časem. Neztratit ani bod zní opravdu až neuvěřitelně, protože v každém zápase se může stát cokoliv a ani vysoká kvalita vám nemůže zaručit, že vše půjde vždy podle plánu.

.

Letos jste zase prožili neuvěřitelnou cestu Champions Cupem. Kapitán nejlepšího týmu světa. Jak to zní?

Je to skvělý, hodně si to užívám. Zároveň cítím za ty výsledku velkou zodpovědnost, takže je to pro mě ještě lepší pocit, že se zatím vše vydařilo.

.

Můžeš našim mladým čtenářům popsat, jak moc náročné je absolvovat v amatérském sportu váš program. Pokud statistiky nelžou, tak jsi od 1.9. zasáhl do 36 zápasů ve 4 různých zemích.  

Samozřejmě každá mince má dvě strany a tato famózní sezóna vyžaduje daň v podobě ztráty mnoho fyzických a psychických sil. Myslím, že je to dobře vidět na naších výkonech na konci základní části, které nejsou ideální, ale nejsme stroje a je naivní si myslet, že dokážeme být každý zápas v topu, když je těch zápasů a vrcholů tolik. Věřím, že v playoff zas nalezneme potřebné síly.

.

V příští sezoně navíc bude i prosincové MS. Při pomyšlení na našlapaný program, že musí bolet nohy už teď.

Je to přesně tak. Už teď je asi jasné, že reprezentanti neodehrají všechny zápasy (zejména v lize), protože by to podle mě nebylo vůbec efektivní. Ale pořád musím říct, že jsou to příjemné starosti být v tolika soutěžích.

.

V letošní sezoně jste ovládli Champions Cup i domácí pohár, vyhráli jste základní část a teď je před vámi play off. Asi je celkem zbytečné ptát se na cíl pro zbylou část sezony.

Jdeme si pro treble, to je jasné!

.

Asi nám nic neprozradíš, ale přesto se zeptám. Co Marek Beneš a zahraničí? Jsi v nejlepších sportovních letech a nabídky musíš přehazovat vidlema.

Jsem zrovna v procesu rozhodování se o mé budoucnosti. Není to vůbec jednoduché, rozhodnutí je to velmi komplexní. Samozřejmě rád bych si ještě někdy vyzkoušel lepší soutěž, ale florbal je bohužel jen jedním z aspektů tohoto rozhodnutí. Zároveň tato sezóna ukazuje, že i český tým může hrát velké množství velmi kvalitních utkání proti zahraničním soupeřům. Následující týdny rozhodnou.

.

Na závěr se tradičně vracíme v Rookie Campu. Ty ses zúčastnil hned prvního ročníku. Dokážeš ještě zavzpomínat na tehdejší rozjezd kempu v Zbraslavicích?

Je to už opravdu dávno, ale občas na mě na facebooku vyskočí nějaká fotka, která mi to připomene. Hrál jsem toho času na Chodově, a proto byla Rookie Camp logická volba. Na kemp mám skvělé vzpomínky a je hezké, že jsem mohl být u jeho vzniku.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.